مطالب جدید

تاریخ انتشار : 1399/01/17 - 21:52

 620 بازدید

بیوگرافی بیژن لردبیژن لرد متولد ۱۱ مرداد ۱۳۶۸ در گیلان، خواننده و بازیگر است.
تحصیلات وی کارشناسی مدیریت امور فرهنگی و برنامه ریزی حرفه ای فرهنگی میباشد.
ورود به عرصه هنر
در سال ۱۳۸۳ وقتی ۱۵ ساله بود هنر را با بازیگری شروع کرد. می گوید در بسیاری از نمایش ها، تئاترها و سریال ها نقش های گذری و عبوری داشتم تا اینکه در سال ۱۳۹۰ تجربه کارگردانی را با نمایش فراز از مزرعه آغاز کردم.

تاسیس گروه هنری سنت

در سال ۹۱ گروه هنری سنت را با محوریت احیای هنر فولکلور گیلانی تاسیس کرد، از جمله فعالیت های مهم این گروه اجرا مراسم استقبال از پرفسور سمیعی بود.

بنا به درخواست خود پرفسور ترانه گل پامچال استاد مسعودی توسط گروه سنت به اجرا درآمد که برای پروفسور سمیعی بسیار نوستالیژیک و خاطره انگیر بود.

در روز جهانی صلح در کاخ موزه سعدآباد نیز بعنوان تنها نماینده گروه هنری ایران در بین سفیران صلح جهانی به ارایه موسیقی فولکلور گیلان پرداخت.

سفارش از یونسکو

بهترین کاری که بنظرم انجام دادیم کار بنی آدم اعضای یکدیگرند که به سفارش سازمان یونسکو و با هماهنگی امور بین المللی شهرداری رشت به دو زبان فارسی و انگلیسی اجرا شد.

شهرت در تلویزیون

بیشتر شهرت بیژن لرد، از حضور وی در برنامه های تلویزیون شروع شد، برنامه وقتشه با اجرای کامران تفتی و فرمول یک با علی ضیاء و عصرجدید با احسان علیخانی سپس حضور متفاوت در برنامه خندوانه رامبد جوان او را به شهرت رساند.

نام کامل و ازدواج

نام کاملش بیژن رحمتی لرد است و متآهل می باشد.
سابقه بازی :
فیلم ملاحت ، بام های مه آلود، هیچ و پوچ ، نمایش منهای دو ، زیر گذر سقاخانه ، کنسرت تئاتر قهر و آشتی


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : بیوگرافی , بیوگرافی خوانندگان و شاعران
ارسال دیدگاه