مطالب جدید

تاریخ انتشار : 1399/07/08 - 19:27

 1351 ???????????
 دیدگاه‌ها برای بیوگرافی مینا خداخواهان بسته هستند

بیوگرافی مینا خداخواهان

متولد ۶ شهریور ۱۳۳۷ رشت
فعالیت هنری خود را تهران در دوران کودکی و نوجوانی به مدت دو سال در رادیو ایران قبل از انقلاب در برنامه کودک و نوجوان و نمایشهای رادیویی شروع کرد و سالها بعد به گیلان بازگشته و ساکن شد. فعالیت هنری را از سال ۷۵،۷۶ در کارگاه هنر سروش با گذراندن دوره های تصویر برداری و دوبلاژ و بازی در فیلمهای کوتاه و داستانی از تولیدات سروش و تصویربرداری پشت صحنه ادامه داد . از سال ۷۹ با نمایشهای ادیپ شهریار وسال ۸۰ نمایش بوی باران لطیف است به کارگردانی استاد دکتر رضا میرمعنوی وارد فعالیت تئاتری شده و دوره های آموزشی بازیگری را در حوزه هنری گیلان و آموزشگاه صحنه زیر نظر استاد دکتر میرمعنوی و همچنین دوره گریم را زیر نظر استاد خانم مهری شیرازی و دوبله را زیر نظر داریوش کاردان در کارگاه هنرسروش رانیزگذراند . او در چندین فیلم سینمایی و سریالهای تلویزیونی شبکه های سراسری و شبکه باران تا به امروز فعالیت داشته است .
فیلمهای سینمایی:
شیخ بهایی، میزاک، تی تی مان، ننه گیلانه یا گیلانه، جوجه اردک من، بشارت منجی
فیلم داستانی:
صدای پای خدا، مردان زمین، گتجینه جواهر پشته
تله فیلم:
دوراهی، شعله های شعور، آب و خاکستر و …
سریال:
آواز مه، گیله وا و …
سریالهای شبکه باران:
سبزه آباد، فردا روشن است، خانه اجدای، عاقله مرد، کوچه های بارانی، آپارتمان نشینها، ملاحت و… و سریالهای اخیر سریال جایزه ۲،۳،و۴ علی حلوی و فیلم سینمایی گیلک له کارگردانی فرامرز شهبازیان
و با کارگردانهای شناخته شده ای چون: ابراهیم حاتمی کیا سریال حلقه سبز شبکه ۳، نادر مقدس، فریدون حسن پور، مهدی صباغ زاده، رخشان بنی اعتماد، حسین علی لیاسنانی، کامبیز کاشفی، امیر فیضی، سیروس حسن پور، بهرام درخشان(خزان پس از جدایی)، سهرابی(خاکستر و برف) و کارگردانهای استانی: امیر ثابت ، علی حلوی، فریدون قدیمی، کورش اسماعیلی، پیمان حقانی، قدیر باقری، فرزین مهرایین و… کار کرده است.


برچسب ها : , , , , , , , , ,
دسته بندی : بیوگرافی , بیوگرافی بازیگران تلویزیون , بیوگرافی بازیگران خانم