مطالب جدید

تاریخ انتشار : 1399/09/30 - 17:27

 1479 ???????????
 دیدگاه‌ها برای بیوگرافی یحیی صادقی مقدم (مش رجب) بسته هستند

بیوگرافی یحیی صادقی مقدم (مش رجب)

یحیی صادقی مقدم متولد ۱۳۲۸ اصالتاً اهل چوکام خمام و ساکن رشت
آغاز کار هنری خود را از سال ۱۳۴۷عنوان کرد. ۴۰ سال سابقه کار هنری در تئاتر، سینما و تلویزیون دارد. ابتدا در تئاتر فعالیت داشت و در سال ۱۳۶۲ وارد تلویزیون شد. کار خود را از برنامه های آموزش کشاورزی به عنوان آقا مشت رجب شروع کرد. ۷۰۰ برنامه تلویزیونی و چند کار سینمایی در کارنامه فعالیت هنری خود دارد.
یحیی صادقی مقدم در سال ۱۳۷۵ دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در اثر مهمی بازی کرده است. اثر مهم یحیی صادقی مقدم در این سال، بازیگری در فیلم سایه به سایه به کارگردانی علی ژکان محسوب می‌شود.
شاید یکی از مهم ‌ترین بخش‌های بیوگرافی یحیی مقدم بازی در فیلم سایه به سایه بوده است. یحیی صادقی مقدم سال ۱۳۷۵ فیلم سایه به سایه نقش مهمی بازی کرده است که توانست با مهارت خود، آن نقش و همچنین خودش را میان مخاطبان سینما مطرح کند.
یحیی صادقی مقدم توانست با بازی در فیلم سایه به سایه تجربه بازیگری موفقی برای خود رقم بزند و همکاری در کنار بازیگرانی نظیر نیکی کریمی، خسرو شکیبایی، میکائیل شهرستانی و فیروز بهجت‌ محمدی بر تجارب او افزود.
یحیی مقدم علاوه‌ بر فیلم سایه به سایه، سال ۱۳۸۹ در فیلم تپلی نیز بازی کرده است. او این ‌بار با هوشنگ درویش ‌پور و محمدرضا میرلوحی یعنی کارگردان فیلم تپلی و هنرمندانی چون بهنام قربانی، چنگیز وثوقی، فلور نظری و فرامرز پورمهدی همکاری داشت.
در این سال‌ها وی با هنرمندان بسیاری تجربه‌ی کار داشته است اما در میان بازیگران فریده توکلی با ۲ مرتبه بیشترین همکاری را با یحیی صادقی مقدم داشته است.
وی به تازگی بعد از دوره ای طولانی با حضور در مجموعه جایزه ۴ ، سریال لاک پشت و برنامه آموزشی یاوران روستا قدم تازه ای در عرصه فعالیت در تلویزیون برداشت.


برچسب ها : , , , , , , , , , , ,
دسته بندی : بیوگرافی , بیوگرافی بازیگران تلویزیون , بیوگرافی بازیگران مرد